1401T001 Anorganická a bioanorganická chemie

Studium nabízí Fakulta chemicko-technologická Univerzita Pardubice

Studium nabízí navazující na bakalářské studium 2 roky
Lokalita studia Fakulta Chemicko-technologická Univerzity Pardubice, nám. Čs. Legií 565, 53210, Pardubice
Kontakt Dana Petráňová 466 037 302

Studenti získají moderní interdisciplinární vzdělání skloubením teoretického, technicko-ekonomického a manažerského vzdělání, doplněného o adekvátní úroveň počítačové gramotnosti, jazykové přípravy, komunikačních dovedností, vedení lidí a psychologie pro manažery. Značná univerzálnost studijního oboru umožňuje rychlou přizpůsobivost na měnící se potřeby a požadavky praxe a uplatnění nejen ve výzkumných pracovištích ale i v malých a středních podnicích, kdy jsou vyžadovány nejen všestranné výzkumné, ale i technické a ekonomicko-manažerské znalosti a dovednosti. Absolventi získají kvalifikační předpoklady pro odborné řídící funkce a vědecko-výzkumnou činnost ve výzkumných ústavech jak základního, tak i aplikovaného výzkumu a funkce a činnosti na úrovni středního i vrcholového managementu a odborných technických pracovníků v podnicích chemického, farmaceutického a potravinářského průmyslu, v podnicích zabývajících se výrobou anorganických a organických specialit (organoprvkové sloučeniny, katalyzátory, bioanorganika, zakázkové syntézy apod.).

Podmínky přijetí Předpokladem přijetí je úspěšné absolvování bakalářského studijního programu, při přijímacím řízení budou požadovány základní znalosti z matematiky, fyziky, obecné a anorganické chemie, organické chemie, analytické chemie včetně instrumentálních metod analytických, fyzikální chemie a chemického inženýrství v rozsahu odpovídajícímu získaným znalostem v bakalářském studijním programu Chemie a technická chemie

Organizátor studia Fakulta chemicko-technologická Univerzita Pardubice
Adresa sídla školy Studentská 573, 53210, Pardubice
Kontakt na společnost tel: +420 466 036 111