2801T009 Technologie výroby a zpracování polymerů

Studium nabízí Fakulta chemicko-technologická Univerzita Pardubice

Studium nabízí navazující na bakalářské studium 2 roky
Lokalita studia Fakulta Chemicko-technologická Univerzity Pardubice, nám. Čs. Legií 565, 53210, Pardubice
Kontakt Dana Petráňová 466 037 302

Studenti získají moderní interdisciplinární vzdělání skloubením technického a ekonomicko-manažerského vzdělání, doplněného o adekvátní úroveň počítačové gramotnosti, jazykové přípravy, rozvoje komunikačních dovedností, vedení lidí a psychologie pro manažery, čímž získají kvalifikační předpoklady pro výkon řady funkcí a činností na úrovni středního managementu a technických pracovníků v podnicích chemického průmyslu, farmaceutického a potravinářského průmyslu, a to jak ve výrobních, tak v marketingových, obchodních a různých obslužných útvarech. Absolventi jsou připraveni pracovat ve výzkumných institucích a ve výrobních podnicích zaměřených na syntézu a zpracování polymerů, výrobu kompozitních materiálů, na problematiku nátěrových hmot a surovin pro jejich výrobu (pojiva, pigmenty, plniva, aditiva, aj.), ve firmách zaměřených na aplikaci nátěrových hmot a vyrábějících zařízení pro jejich nanášení a testování. Řada absolventů najde uplatnění kromě výrobních, výzkumných a vývojových pracovišť i v oblasti obchodu, jak u domácích, tak i zahraničních firem.

Podmínky přijetí Předpokladem přijetí je úspěšné absolvování bakalářského studijního programu, při přijímacím řízení budou požadovány základní znalosti z matematiky, fyziky, obecné a anorganické chemie, organické chemie, analytické chemie včetně instrumentálních metod analytických, fyzikální chemie a chemického inženýrství v rozsahu odpovídajícímu získaným znalostem v bakalářském studijním programu Chemie a technická chemie

Organizátor studia Fakulta chemicko-technologická Univerzita Pardubice
Adresa sídla školy Studentská 573, 53210, Pardubice