Mechanizátor lesní výroby 41-56-H/001

Studium nabízí Vyšší odborná škola lesnická a Střední lesnická škola Bedřicha Schwarzenberga Písek

Studium nabízí 3 roky
Lokalita studia Lesnická 55, 397 01, Písek
Kontakt Zdena Roleníková
tel: +420 382506100
Fax: +420 382506102
e-mail: lespi@lespi.cz
(při kontaktování uveďte jako zdroj informací www.studium-skoly.cz)
Zařazení studia do kategorií
Profil absolventa studia

Absolventi oboru 41–56-H/001 Mechanizátor lesní výroby jsou kvalifikováni pro náročné práce v lesním hospodářství, zejména pro těžbu a dopravu dříví z lesních porostů. Mohou také pokračovat ve studiu, k získání maturitní zkoušky.

Podmínkou přijetí je splnění povinné školní docházky, nebo úspěšné ukončení základního vzdělávání před splněním povinné školní docházky a také zdravotní způsobilost.

Organizace studia

Celé tři roky se vyučují český jazyk, cizí jazyk, tělesná výchova a občanská nauka a technologie, k nim přistupují na počátku fyzika, práce s počítačem, základy ekologie, nauka o lese a strojnictví, později motorová vozidla, ekonomika a volitelné předměty – mechanizace, přidružená výroba, speciální technologie a myslivost. Rozhodující pro přípravu k budoucímu povolání je ovšem odborný výcvik, konaný v dílnách a ve školním polesí.

Absolvent získává řidičské oprávnění skupiny „T“ a úspěšným složením závěrečné zkoušky kvalifikaci pro práci při těžbě dříví ruční motorovou řetězovou pilou a při soustřeďování dříví traktorem.

Www stránka www.lespi.cz
Studium je ukončeno Závěrečná zkouška
Ubytování, strava a volný čas Žákům střední lesnické školy, kteří nebydlí přímo v městě Písku, nebo v jeho blízkém okolí, je poskytováno ubytování v domově mládeže, který je součástí areálu školy (Burketova 52). Měsíční poplatek za ubytování je 1.000,- Kč. Součástí školy je i školní jídelna, kde je možno se stravovat od pondělí do pátku, a to třikrát denně. Žáka ubytovaného v domově mládeže stojí celodenní stravování kolem 1.400,- Kč za měsíc, žáka denně do školy docházejícího/dojíždějícího (pouze obědy) kolem 550,- Kč za měsíc.

Detail školy

Organizátor studia Vyšší odborná škola lesnická a Střední lesnická škola Bedřicha Schwarzenberga Písek
Adresa sídla školy Lesnická 55, 397 01, Písek
Kontakt na společnost tel: 382506111
Fax: 382506102
e-mail: lespi@lespi.cz
web: www.lespi.cz
(při kontaktování uveďte jako zdroj informací www.studium-skoly.cz)
Popis činnosti

Vyšší odborná škola lesnická a Střední lesnická škola Bedřicha Schwarzenberga Písek – spojení tradice s moderní pedagogikou a odbornými předměty. Nejstarší lesnická škola v České republice. Krásná poloha v jižních Čechách, historické město obklopené lesy. Dobře vybavený areál s arboretem a vlastními domovy mládeže. Školní polesí pro praktická cvičení. Střední odborné vzdělávání s maturitou, obor lesnictví /čtyřleté denní studium/. Střední odborné vzdělávání s výučním listem, obor mechanizátor lesní výroby /tříleté denní studium/ Vyšší odborné vzdělávání (DiS.) obor lesnictví pro absolventy gymnázií a SOŠ /tříleté denní studium nebo tříleté dálkové studium při zaměstnání/ Konzultační středisko Fakulty lesnické a dřevařské České zemědělské univerzity v Praze, bakalářský studijní program „Hospodářská a správní služba v lesním hospodářství“. Cvičná škola České zemědělské univerzity v Praze.

Zaujalo Vás toto studium?

 
 

Další studia na střední škole z podkategorie:

Lesnictví

1. Lesnictví 41-32-N/01
Vyšší odborná škola lesnická a Střední lesnická škola…
denní, tříleté
Písek
2. Lesnictví 41-46-M/01
Vyšší odborná škola lesnická a Střední lesnická škola…
denní, čtvrtletní
Písek
3. Mechanizátor lesní výroby 41-56-H/001
Vyšší odborná škola lesnická a Střední lesnická škola…
denní, tříleté
Písek
© 2022 Všechna práva vyhrazena, 0.028s
design: widegrafik.