Chemie a technologie ochrany životního prostředí

Studium nabízí Fakulta chemická VUT v Brně

Studium nabízí 3 roky (6 semestrů)
Cena 0 Kč
Cena s 21% DPH 0 Kč
Lokalita studia Purkyňova 464/118, 612 00, Brno
Kontakt studijní poradce -prof. RNDr. Milada Vávrová, CSc.
e-mail: vavrova@fch.vutbr.cz

Absolventi získají potřebné teoretické znalosti a praktické dovedností využitelné při uplatnění v rozvíjejícím se průmyslu ochrany životního prostředí a ve všech oborech průmyslu ve funkcích ekologů, vodohospodářů, odborníků pro ochranu ovzduší a zacházení s odpady, na všech stupních státní správy a samosprávy v kontrolních orgánech pro ochranu životního prostředí, v laboratořích chemie a biologie životního prostředí a v četných rozvíjejících se výzkumných a vzdělávacích institucích zaměřených na ochranu životního prostředí. Velká pozornost je věnována výuce přesného zpracování výsledků laboratorních experimentů a výrobních procesů a orientaci v oblasti kontroly a řízení jakosti. Absolventi jsou vybaveni potřebnými znalostmi a předpoklady pro další studium v oborech magisterských studijních programů Fakulty chemické, ale i jiných studijních programů chemického nebo chemicko-technologického zaměření.

viz. www.fch.vutbr.cz

Www stránka www.fch.vutbr.cz
Studium je ukončeno Bakalářská práce, státní zkouška.
Podmínky přijetí Písemný test z chemie
Uplatnění absolventů Absolventi studijního programu Chemie a technologie ochrany životního prostředí se uplatní ve všech oborech průmyslu ve funkcích ekologů, vodohospodářů, odborníků pro ochranu ovzduší a zacházení s odpady, na všech stupních státní správy a samosprávy v kontrolních orgánech pro ochranu životního prostředí, v laboratořích chemie, biologie životního prostředí, toxikologie a ekotoxikologie,ve výzkumných a vzdělávacích institucích zaměřených na ochranu životního prostředí.
Ubytování, strava a volný čas Kapacita kolejí v areálu kampusu VUT pod Palackého vrchem je dostatečná, rovněž nabídka ubytování v soukromí převyšuje poptávku. Ubytování studentů organizuje samostatná součást VUT v Brně - Koleje a menzy VUT v Brně. Více informací najdete http://www.fch.vutbr.cz/cs/zajemci-o-studium/pruvodce-studiem.html
Požadavky na přijetí zahraničních studentů Stejné jako pro studenty z ČR

Organizátor studia Fakulta chemická VUT v Brně
Adresa sídla školy Purkyňova 118, 612 00 , Brno