Grafický design – multimédiální a počítačová tvorba

Studium nabízí Soukromá vyšší odborná škola a Střední umělecká škola grafická, s.r.o.

Studium nabízí 4 roky
Cena (neplátce DPH) 35 000 Kč
Poplatek za přijímací zkoušky 35 000 Kč
Lokalita studia Křížová 18, 58601 JIhlava, 58601, Jihlava
Kontakt Mgr. Milan Dušák

Absolventi jsou kompetentní pracovat samostatně v těchto funkcích:

* výtvarník, grafický designér reklamních agentur, fotograf
* webdesignér, webmaster
* pracovník podnikových propagačních oddělení
* designer ve vývojových odděleních podniků
* animátor
* pracovník audiovize
* asistent kameramana, režie
* učitel v mimoškolních uměleckých zařízeních

Absolventi jsou schopni založit a vést vlastní grafické studio, poskytovat konzultační služby apod. Mohou také pokračovat na vyšších nebo vysokých školách humanitního zaměření (pedagogické fakulty, jazykové školy, studium dějin umění a kultury filozofické fakulty) a samozřejmě též uměleckého či designového zaměření.

Dlouhodobě je naše škola na předním místě mezi renomovanými uměleckými školami v počtu umístěných studentů na VŠ. Dále dle oficiálních údajů je evidováno velmi malé procento absolventů na úřadu práce. To prokazatelně vypovídá o kvalitě vzdělání na SUŠG.

Studium je ukončeno maturitní zkouška
Podmínky přijetí Skladba a kritéria přijímacího řízení: 1. Test (dějiny umění, literatura, kultura) – max. počet bodů 100 2. Hodnocení ZŠ (průměr za 2. pol. 8. roč.) – max. počet bodů 100 3. Soubor vlastních prací – max. počet bodů 300 4. Pohovor a obhajoba vlastních prací – max. počet bodů 100 5. Lepená asambláž – max. počet bodů 100

Organizátor studia Soukromá vyšší odborná škola a Střední umělecká škola grafická, s.r.o.
Adresa sídla školy Křížová 18, 58601, Jihlava
Kontakt na společnost tel: 567 310 355
e-mail: susg@susg.cz
web: www.susg.cz

Soukromá vyšší odborná škola grafická a Střední umělecká škola grafická, s.r.o. je jednou z největších uměleckých škol v ČR. Byla založena v roce 1993 a od roku 1997 má i mezinárodní složení studentů. V lednu roku 2001 jí byla udělena MŠMT ČR akreditace i pro výuku nového oboru vyšší odborné školy. VOŠG a SUŠG je zařazena do sítě škol MŠMT ČR a má tedy plnou akreditaci pro kvalitní výuku, připravující žáky k maturitě, pro vyšší odborné vzděvávání a ke studiu na různých vysokých školách a samozřejmě i k okamžitému profesionálnímu zapojení do praktického života. Základem výuky je vedle teorie zvládnutí kresby, malby, grafiky, keramiky, plastiky a navrhování. Velmi důležité je, aby žák uměl vše zpracovat na počítačích v grafických programech a dokázal tak své dílo dobře a efektivně prodat.

Další studia na střední škole z podkategorie:

Umění

1. BA (Hons) Graphic Design
Prague College
Praha 2 - Vinohrady
2. Textilní tvorba
Pedagogická fakulta, Univerzita Hradec Králové
Hradec Králové
3. Obecná teorie a dějiny umění a kultura - Dějiny křesťanského umění
Katolická teologická fakulta Univerzity Karlovy v Praze
4. Sbormistrovství chrámové hudby
Pedagogická fakulta, Univerzita Hradec Králové
Hradec Králové
5. 82-41-M/007 Propagační výtvatnictví - propagační grafika
Soukromá střední umělecká škola AVE ART Ostrava, s. r. o.
denní, čtvrtletní
Ostrava