Teologie - Teologické nauky

Studium nabízí 2 roky
Termín podání přihlášek 1.1.1970
Cena (neplátce DPH) 0 Kč
Poznámka k ceně studium je bezplatné
Lokalita studia Thákurova 3, Praha 6
Kontakt studijní záležitosti: Ing. Tereza Fatková
e-mail: studijni@ktf.cuni.cz

Vzdělání v oboru náboženských nauk poskytuje intelektuální předpoklady pro odbornou práci ve státních, občanských, církevních i soukromých institucích zejména sociálního, charitativního, vzdělávacího a pastoračního charakteru. Absolvent bude schopen působit v organismech katolické církve (zařazení jako jáhen, pastorační asistent, lektor a akolyta, katecheta, vedoucí křesťanských společenství a dobročinných občanských sdružení, práce ve farní charitě, správa církevních objektů atd.) a ve státních, společenských i soukromých organizacích, v nichž je zapotřebí uplatňovat náboženské a obecně humanitní znalosti a přístupy.

Studium navazujícího magisterského studijního oboru „Teologické nauky“ probíhá kombinovanou formou – tj. kontaktními hodinami jednou za 14 dní o sobotách a samostudiem.

Www stránka www.ktf.cuni.cz/KTF-27.html
Podmínky přijetí Přijímací zkouška je jednokolová a má podobu písemného testu, který má tři části: • znalosti z biblistiky (max. 20 bodů) • znalosti z dogmatické, morální a spirituální teologie, liturgiky (max 20bodů) • znalost cizího jazyka na úrovni porozumění psanému textu z oblasti teologie – uchazeč si vybere z jazyků: angličtina,němčina, italština (max. 20bodů) Za test lze získat max. 60 bodů. Pro přijetí ke studiu je třeba získat alespoň 41 bodů. Přijetí bez přijímací zkoušky je možné za splnění stanovených podmínek.
Uplatnění absolventů Přímé působení v církevním prostředí a církevních organizacích. Obor poskytuje široký humanitní vzdělanostní základ. Dobré uplatnění v profesích, které vyžadují: * schopnost práce s lidmi, formulační zběhlost * organizační schopnosti a tvůrčí přístup * samostatné a kritické myšlení Uplatnění např. v knihovnách, archivech, muzeích. Dále v oblasti sociální práce, publicistiky, personalistiky – SZZ z pedagogiky a psychologie
Požadavky na přijetí zahraničních studentů Podmínky přijímacího řízení jsou pro zahraniční studenty stejné jako pro české studenty.

Organizátor studia Katolická teologická fakulta Univerzity Karlovy v Praze
Adresa sídla školy Thákurova 3, 16000, Praha
Kontakt na společnost tel: +420 220181244
e-mail: pr@ktf.cuni.cz
web: http://www.ktf.cuni.cz

Teologická fakulta je jednou ze čtyř zakládajících fakult pražské univerzity. Dnes je nejstarší existující teologickou fakultou na světě. Teologie jako vědecká disciplína platila od dávných dob za královnu mezi vědami. I dnes je společně s filozofií a dalšími humanitními obory jednou z velmi důležitých disciplín, jejiž znalost umožňuje člověku rozumět sám sobě, společnosti, světu a Bohu.

Teologie

1. Historické vědy - Dějiny evropské kultury