Teologie - Katolická teologie

Studium nabízí 5 let
Termín podání přihlášek 1.1.1970
Cena (neplátce DPH) 0 Kč
Poznámka k ceně studium je bezplatné
Lokalita studia Thákurova 3, Praha 6
Kontakt studijní záležitosti: Ing. Tereza Fatková
e-mail: studijni@ktf.cuni.cz

Vzdělání v oboru katolická teologie poskytuje intelektuální předpoklady pro výkon duchovenské činnosti ve farnostech, samostatnou pastorační práci ve všech institucích katolické církve, specializované formy pastorace v církevních institucích, výuku náboženství a etiky na základních a středních školách a působení ve státních, společenských i soukromých organizacích včetně publicistiky (redakce novin, časopisů a knih; rozhlas a televize), při kterém je zapotřebí uplatňovat náboženské a obecně humanitní znalosti a přístupy. Podle zákona 563/2004 Sb. O pedagogických pracovnících a změně některých zákonů získává absolvent odbornou kvalifikaci dle § 14 odst.a – učitel náboženství.

Www stránka www.ktf.cuni.cz/KTF-27.html
Podmínky přijetí Přijímací zkouška je jednokolová a má ústní formu. Zkouška se zaměřuje na: •předpoklady ke studiu,ověření porozumění cizojazyčnému textu z oboru teologie (uchazeč si vybere jeden z následujících jazyků: anglický,německý,francouzský,italský); motivace •všeobecný rozhled •obsah přečtené odborné literatury z oboru – seznam literatury se předkládá u přijímací zkoušky Za přijímací zkoušku je možné získat maximálně 60 bodů.Pro přijetí ke studiu je třeba získat alespoň 41 bodů. Přijetí bez přijímací zkoušky není možné.
Uplatnění absolventů Přímé působení v církevním prostředí a církevních organizacích. Obor poskytuje široký humanitní vzdělanostní základ. Dobré uplatnění v profesích, které vyžadují: * schopnost práce s lidmi, formulační zběhlost * organizační schopnosti a tvůrčí přístup * samostatné a kritické myšlení Uplatnění např. v knihovnách, archivech, muzeích. Dále v oblasti sociální práce, publicistiky, personalistiky – SZZ z pedagogiky a psychologie
Požadavky na přijetí zahraničních studentů Podmínky přijímacího řízení jsou pro zahraniční studenty stejné jako pro české studenty.

Organizátor studia Katolická teologická fakulta Univerzity Karlovy v Praze
Adresa sídla školy Thákurova 3, 16000, Praha
Kontakt na společnost tel: +420 220181244
e-mail: pr@ktf.cuni.cz
web: http://www.ktf.cuni.cz

Teologická fakulta je jednou ze čtyř zakládajících fakult pražské univerzity. Dnes je nejstarší existující teologickou fakultou na světě. Teologie jako vědecká disciplína platila od dávných dob za královnu mezi vědami. I dnes je společně s filozofií a dalšími humanitními obory jednou z velmi důležitých disciplín, jejiž znalost umožňuje člověku rozumět sám sobě, společnosti, světu a Bohu.

Teologie

1. Historické vědy - Dějiny evropské kultury