Obecná teorie a dějiny umění a kultura - Dějiny křesťanského umění

Studium nabízí Katolická teologická fakulta Univerzity Karlovy v Praze

Studium nabízí 3 roky
Cena (neplátce DPH) 0 Kč
Poznámka k ceně studium je bezplatné
Lokalita studia Thákurova 3, Praha 6
Kontakt studijní záležitosti: Ing. Tereza Fatková
e-mail: studijni@ktf.cuni.cz

Vzdělání v oboru dějin křesťanského umění poskytuje intelektuální předpoklady pro práci v institucích památkové péče, v muzeích a galeriích, v institucích a privátních firmách zabývajících se archeologií středověku, obnovou a restaurováním památek; v institucích a zařízeních církevních (biskupství, klášterů atp.), zejména pokud jde o oblast ochrany, údržby a obnovy památek a sbírkových fondů; v institucích státní správy, ve státních a veřejných institucích kulturního zaměření, v publicistice.

Www stránka www.ktf.cuni.cz/KTF-27.html
Podmínky přijetí Přijímací zkouška je jednokolová – ústní. Obsah přijímací zkoušky: Zkouškou je prověřována schopnost uchazeče k bakalářskému studiu, orientace v oboru, především z hlediska metodologického a znalosti literatury na základě vlastního studia uchazeče. a) znalost uměleckohistorické literatury, kterou uchazeč přečetl – seznam přečtené literatury se předkládá u zkoušky (10 bodů) b) znalost památek regionu, v němž uchazeč žije (10 bodů) c) orientační znalost vývoje evropského a světového umění(10 bodů) d) aktivní zájem o obor – doporučuje se např., aby uchazeč přinesl práce, které již v oboru vytvořil (10 bodů) Za přijímací zkoušku lze získat max. 40 bodů. Ke studiu bude přijat uchazeč, který dosáhne alespoň 25 bodů.
Uplatnění absolventů * instituce památkové péče, muzea a galerie * instituce zabývající se archeologií středověku,obnovou a restaurováním památek * církevní instituce, zejména v oblasti ochrany a obnovy památek a sbírkových fondů * státní správa * státní i veřejné instituce kulturního zaměření; publicistika
Požadavky na přijetí zahraničních studentů Podmínky přijímacího řízení jsou pro zahraniční studenty stejné jako pro české studenty.

Organizátor studia Katolická teologická fakulta Univerzity Karlovy v Praze
Adresa sídla školy Thákurova 3, 16000, Praha
Kontakt na společnost tel: +420 220181244
e-mail: pr@ktf.cuni.cz
web: http://www.ktf.cuni.cz

Teologická fakulta je jednou ze čtyř zakládajících fakult pražské univerzity. Dnes je nejstarší existující teologickou fakultou na světě. Teologie jako vědecká disciplína platila od dávných dob za královnu mezi vědami. I dnes je společně s filozofií a dalšími humanitními obory jednou z velmi důležitých disciplín, jejiž znalost umožňuje člověku rozumět sám sobě, společnosti, světu a Bohu.

Teologie

1. Historické vědy - Dějiny evropské kultury