Provozně ekononomická fakulta - ekonomické, informatické studium a studium cestovního ruchu

Studium nabízí Mendelova univerzita v Brně

Studium nabízí 6 semestrů, 3 roky
Studium je ukončeno titulem Bc., Ing., PhD.
Lokalita studia Zemědělská 1, 602 00, Brno
Kontakt Bc. Jiří Wagner
tel: +420 545 132 722
mobil: +420 777 648 617
e-mail: jiri.wagner@mendelu.cz
(při kontaktování uveďte jako zdroj informací www.studium-skoly.cz)
Zařazení studia do kategorií
Profil absolventa studia

Uplatnění absolventů Z průzkumů zaměřených na uplatnění absolventů jasně vyplývá, že absolventi PEF MENDELU v Brně se bezproblémově uplatňují na trhu práce. Zaznamenávají rychlý kariérní růst a v podnicích velmi brzy obsazují řídící pozice, dle svých představ.

• 95 % absolventů nemělo problém s uplatněním na trhu práce, • průměrná doba hledání práce je výrazně kratší než u absolventů jiných ekonomických fakult, • 90 % absolventů nehledá jinou práci a 70 % absolventů je na na stávajícím místě velmi spokojeno a pracuje na místě odpovídajícím dosaženému vzdělání, • 59 % absolventů zůstává ve svém prvním zaměstnání, protože je zde spokojeno.

Organizace studia

Jak je to s rozvrhem?

Na fakultě si kromě 1. semestru tvoříte rozvrh sami přes univerzitní informační systém (UIS). Je jen na Vás, jak si uspořádáte Váš čas – protože to je veličina, která se na vysoké škole stane nedostatkovou. Kolik hodin týdně strávíme ve škole?

To je individuální dle množství předmětů, většinou za předmět to jsou 2 hodiny cvičení a 2 hodiny přednáška. Dohromady cca 20 – 28 hodin týdně. Prezenční a kombinovaná forma studia?

Prezenční = denní forma

Kombinovaná = dálková

Prezenční chodíte denně do školy, víte více informací, nemusíte vše dohánět sami. Kombinovaná forma je jednou za čtrnáct dní, v pátek a v sobotu. Pokud si vyberete kombinovanou, nemůžete si změnit formu na prezenční a naopak, nevýhodou je také to, že studenti kombinované formy studia si musí za sebe platit sociální a zdravotní pojištění.

Www stránka www.pef.mendelu.cz
Studium je ukončeno státní zkouška s obhajobou bakalářské práce
Podmínky přijetí Přihlášku můžete podat jak v klasické papírové podobě, tak také v elektronické. Elektronická má výhodu, že ji máte nachystanou zde. (http://is.mendelu.cz/prihlaska/) Další výhodou je, že je levnější, je efektivnější ji podat - ušetříte čas a také práci našim studijním referentkám. Na fakultu se lze dostat pomocí klasických přijímacích zkoušek z matematiky a cizího jazyka. Dále pomocí SCIO testů - z matematiky a cizího jazyka, nebo na informatické obory dle výsledných známek z maturity. Programy Ekonomika a management a Hospodářská politika a správa: klasické přijímací zkoušky z matematiky, nebo cizího jazyka, nebo SCIO testy z matematiky a cizího jazyka (AJ nebo NJ) s percentilem 60 nebo vyšším. Program Systémové inženýrství a informatika: klasické přijímací zkoušky z matematiky, nebo cizího jazyka, SCIO testy z matematiky a cizího jazyka s percentilem 60 a vyšším nebo maturitní zkouška z matematiky a informatiky se známkou nejhůře 3. Program Inženýrská informatika: SCIO klasické přijímací zkoušky z matematiky, nebo cizího jazyka, testy z Obecných studijních předpokladů, včetně oddílu C s percentilem 60 a vyšším nebo maturitní zkouška z matematiky nebo fyziky se známkou nejhůře 3.
Uplatnění absolventů Téměř 95 % absolventů nemá po absolvování PEF problémy najít práci.
Ubytování, strava a volný čas Studium sportů a tělocviku Nejsme na střední a nikdo Vás nebude nutit, ale pokud chcete, můžete dělat sport, který Vás zajímá a ještě je finančně zvýhodněný (cena hodiny na krytém bazénu v Brně - 80,--, když budeš chodit celý semestr plavat, bude tě to stát 250,--... a to se vyplatí). Ubytování v Brně? Privát nebo Koleje? Naše univerzita má dvoje koleje J.A.K. v Černých Polích (cca 10 minut od fakulty), Taufferovy koleje v Králově Poli (cca 25 minut od fakulty). Cena kolejí se pohybuje okolo Kč 2 300,--. Jak to na kolejích vypadá, můžete shlédnou zde. (http://www.skm.mendelu.cz/) Na kolejích bydlíte v pokoji většinou po třech, máte vlastní kuchyňku a sprchový kout s WC. Nevýhodou je omezené soukromí, málo místa. Výhodou je to, že tam opravdu pořád někdo je, dále kolejní síť a žije zde také velké množství zahraničních studentů - zjistíte, jak žijí, jejich návyky a mnoho dalších. Privát většinou stojí stejně jako koleje, obdobné jsou i podmínky bydlení. Je jen na Vás, co si vyberete. Určitě doporučujeme vyzkoušet obě možnosti. Jídlo, bufet, menza... Ke stravování nám studentům slouží zejména kavárna Quido - přímo v budově Q - naší fakulty. Na oběd je nejlepší zajít do menzy - vysokoškolská jídelna kousek od školy a také na kolejích. Máte možnost si tu dát salát, polévku, nápoj, něco sladkého a mnoho dalších dobrot. V okolí fakulty je také mnoho restaurací, kde se dá dobře a za studentské ceny najíst.
Požadavky na přijetí zahraničních studentů Studium v zahraničí? Vysoká škola Vás nenaučí mluvit plynně jazykem, ale získáte odborné znalosti a terminologii. Pokud chcete plynně mluvit, vycestujte. Fakulta má velké možnosti pro studium v zahraničí - jediné co musíte je chtít, podat si přihlášku a vycestovat.

Detail školy

Organizátor studia Mendelova univerzita v Brně
Adresa sídla školy Zemědělská 1, 61300, Brno
Kontakt na společnost tel: 545 131 111
e-mail: info@mendelu.cz
web: www.mendelu.cz
(při kontaktování uveďte jako zdroj informací www.studium-skoly.cz)

Zaujalo Vás toto studium?

 
 

Další studia na vysoké škole z podkategorie:

Ekonomie

1. Management a ekonomika podniku (s možností volby zaměření na…
Fakulta managementu a ekonomiky, Univerzita Tomáše Bati ve…
denní, bakalářské
Zlín
181 500 Kč
2. BBA program
London International Graduate School
externí, bakalářské
Praha 4
60 000 Kč
3. Maturita bez studia - obor Podnikání
Střední škola Spektrum Mladá Boleslav, s.r.o.
e-learning, nadstavbové
Kosmonosy
30 000 Kč
4. Obchodní akademie
Střední škola Spektrum Mladá Boleslav, s.r.o.
kombinované, čtvrtletní
Kosmonosy
16 500 Kč
5. 63-41-L/511 Podnikatelství malých firem
Soukromá střední odborná škola živnostenská Brno, s. r. o.
dálkové, nadstavbové
Brno
© 2023 Všechna práva vyhrazena, 0.041s
design: widegrafik.